Dogtrekking

Co je to tedy dogtrekking (citace z oficiálních pravidel):

bullet Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.
bullet Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě).
bullet Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekking lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém dogtrekkingu je doporučená délka etapy min. 40km.
bullet Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.
bullet Dog-trekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.

 

První kdo ťapal dogtrekking byla Amina z Karlštejnských pastvin

•  Krušky´07 - 97 km - kat. LONG. 

 

V současné době se dogtrekkingu věnuje Attack Black a Arrow Black Mount Mckinkey

•  23.4.-25.4.2010 DOGTREK -Krušnohorci v Českém středohoří- kemp Kréta, TEREZÍN  - 45 km - kat. MID.